AZ21501-1AE-220AF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1AE-220AF
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 16.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 13.49 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 66 VAC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Coil Voltage 220VAC
Must Operate Voltage 165 VAC