AZ21501-1AE-240AE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1AE-240AE
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 15.2 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 15.74 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 72 VAC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Coil Voltage 240VAC
Must Operate Voltage 180 VAC