AZ21501-1AE-24AEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1AE-24AEF
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 200 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 120 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 7.2 VAC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Coil Voltage 24VAC
Must Operate Voltage 18 VAC