AZ21501-1AE-24DE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1AE-24DE
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 38 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 384 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC