AZ21501-1AE-48DEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1AE-48DEF
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 19 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.536 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 4.8 VDC
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC