AZ21501-1C-110DEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1C-110DEF
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 8 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 8.067 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 11 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ21501
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 82.5 VDC