AZ21501-1C-24DEF
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ21501-1C-24DEF
Beschreibung:
50A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Switching Voltage 300VAC, 110VDC - Max
Contact Rating (Current) 50 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 38 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 384 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ21501
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC