AZ2151-1AE-6DE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2151-1AE-6DE
Beschreibung:
40A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 150 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 40 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 6VDC
Must Operate Voltage 4.5 VDC