AZ2151-1C-6DE
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2151-1C-6DE
Beschreibung:
40A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Switching Voltage 300VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 150 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 40 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.6 VDC
Contact Form SPDT (1 Form C)
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 6VDC
Must Operate Voltage 4.5 VDC