AZ2250-1A-28D
American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ2250-1A-28D
Hersteller:
American Zettler
Beschreibung:
30A POWER RELAY
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 277VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 40 A
Termination Style PC Pin
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Must Release Voltage 2.8 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class F
Series AZ2250
Operate Time 15 ms
Mfr American Zettler
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 28VDC