AZ23B12-G3-18
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Produkt-Nr.:
AZ23B12-G3-18
Paket:
SOT-23-3
Beschreibung:
DIODE ZENER 12V 300MW SOT23
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Configuration 1 Pair Common Anode
Tolerance ±2%
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 9 V
Series AZ23-G
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 300 mW
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 12 V
Package Tape & Reel (TR)
Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms