American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ576-1A-12DE
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 20A 12V
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.0235
$2.0235
10
$1.9
$19
25
$1.68872
$42.218
40
$1.604312
$64.17248
80
$1.519886
$121.59088
230
$1.350986
$310.72678
500
$1.26654
$633.27
1000
$1.182104
$1182.104
5000
$1.139886
$5699.43
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Switching Voltage | 480VAC, 30VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 20 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 33.3 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 360 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1.2 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | - |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | American Zettler |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 8 ms |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | AZ576-1A |