American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ6962-1CE-24DE
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
10A POWER RELAY
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.154
$3.154
10
$2.95735
$29.5735
25
$2.62884
$65.721
50
$2.49755
$124.8775
100
$2.366165
$236.6165
250
$2.103224
$525.806
500
$1.971782
$985.891
1000
$1.840321
$1840.321
5000
$1.7746
$8873
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 440VAC, 125VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | PC Pin |
| Coil Current | 10.2 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 2.35 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 2.4 VDC |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Fully |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class F |
| Series | AZ6962 |
| Operate Time | 7 ms |
| Mfr | American Zettler |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 16.8 VDC |
| Release Time | 3 ms |
| Features | - |
| Package | Box |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | AZ6962-1C |