American Zettler
Produkt-Nr.:
AZ989-2C-12DE
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
25A AUTOMOTIVE RELAY
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Coil Power | 800mW |
| Switching Voltage | 16VDC - Max |
| Termination Style | PC Pin |
| Contact Rating (Current) | 25 A |
| Coil Current | 66.7 mA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Coil Resistance | 180 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 1 VDC |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Series | AZ989 |
| Operate Time | 3 ms |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Mfr | American Zettler |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Release Time | 1.5 ms |
| Must Operate Voltage | 6.5 VDC |
| Features | Sealed - Fully |
| Package | Box |
| Coil Type | Non Latching |