B0N0F40-100-272-445N
Bansbach easylift
Produkt-Nr.:
B0N0F40-100-272-445N
Hersteller:
Bansbach easylift
Beschreibung:
STANDARD GAS SPRING
Benutzer handbuch
Reset Time -
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Length - Extended 10.709" (272.00mm)
Impact Capacity per Cycle -
Cushioning -
Operation -
Product Status Active
Impact Velocity -
Reset Force -
Series -
Type Gas Spring
Technology Pneumatic
Mfr Bansbach easylift
Actuation Force 100.04lbf (445.0N)
Features CeramPro® Treated Rod, Powder Coated Cylinder
Stroke Length 3.937" (100.00mm)