BAS40-05/ZLVL
NXP USA Inc.
Produkt-Nr.:
BAS40-05/ZLVL
Hersteller:
NXP USA Inc.
Paket:
SOT-23 (TO-236AB)
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23 (TO-236AB)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 40 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 120mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)