Zuhause / Diode Arrays / BAS4004E6433HTMA1
minImg
BAS4004E6433HTMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BAS4004E6433HTMA1
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT23
Auf Lager : 37900
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Supplier Device Package PG-SOT23
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 30 V
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 120mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)