Zuhause / Diode Arrays / BAS4007E6327HTSA1
minImg
BAS4007E6327HTSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BAS4007E6327HTSA1
Paket:
PG-SOT-143-3D
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT143
Auf Lager : 13742
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Product Status Active
Supplier Device Package PG-SOT-143-3D
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 30 V
Series -
Package / Case TO-253-4, TO-253AA
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 120mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)