BAS40E6327HTSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BAS40E6327HTSA1
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 40V 120MA SOT23
Auf Lager : 24758
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 100 ps
Capacitance @ Vr, F 5pF @ 0V, 1MHz
Supplier Device Package PG-SOT23
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 30 V
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 40 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 40 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 120mA