BAS70-07P6FILM
STMicroelectronics
Produkt-Nr.:
BAS70-07P6FILM
Hersteller:
STMicroelectronics
Paket:
SOT-666
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT666
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-666
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 70 V
Series -
Package / Case SOT-563, SOT-666
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 70mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)