Zuhause / Single Diodes / BAS7002WH6327XTSA1
minImg
BAS7002WH6327XTSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BAS7002WH6327XTSA1
Paket:
SCD-80
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE SCHOTTKY 70V 70MA SCD80-2
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 100 ps
Capacitance @ Vr, F 2pF @ 0V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SCD-80
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 50 V
Series -
Package / Case SC-80
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 15 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 70 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Current - Average Rectified (Io) 70mA