Zuhause / Diode Arrays / BAT240AE6433HTMA1
minImg
BAT240AE6433HTMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BAT240AE6433HTMA1
Paket:
PG-SOT23
Beschreibung:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 240V SOT23
Benutzer handbuch
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-SOT23
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 200 V
Series -
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Series Connection
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 400 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 240 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 400mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)