Zuhause / Diode Arrays / BAV70SH6327XTSA1
minImg
BAV70SH6327XTSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BAV70SH6327XTSA1
Paket:
PG-SOT363-6-1
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT363
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) 4 ns
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package PG-SOT363-6-1
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 70 V
Series -
Package / Case 6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Technology Standard
Diode Configuration 2 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 150 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)