Zuhause / Diode Arrays / BAV70UE6327HTSA1
minImg
BAV70UE6327HTSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BAV70UE6327HTSA1
Paket:
PG-SC74-6
Beschreibung:
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SC74-6
Benutzer handbuch
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package PG-SC74-6
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 70 V
Series -
Package / Case SC-74, SOT-457
Technology Standard
Diode Configuration 2 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.25 V @ 150 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 80 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)