Zuhause / Diode Arrays / BAW101E6327HTSA1
minImg
BAW101E6327HTSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BAW101E6327HTSA1
Paket:
PG-SOT-143-3D
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
DIODE ARRAY GP 300V 250MA SOT143
Benutzer handbuch
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 1 µs
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Supplier Device Package PG-SOT-143-3D
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 nA @ 250 V
Series -
Package / Case TO-253-4, TO-253AA
Technology Standard
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.3 V @ 100 mA
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 300 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 250mA (DC)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)