BCR10PNH6727XTSA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BCR10PNH6727XTSA1
Paket:
PG-SOT363-PO
Beschreibung:
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363
Benutzer handbuch
Frequency - Transition 130MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 500µA, 10mA
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Supplier Device Package PG-SOT363-PO
Series -
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Package / Case 6-VSSOP, SC-88, SOT-363
Power - Max 250mW
Mfr Infineon Technologies
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) -
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 30 @ 5mA, 5V