Zuhause / TRIACs / BCR16CM-16LH#BH0
minImg
BCR16CM-16LH#BH0
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
BCR16CM-16LH#BH0
Paket:
TO-220ABA
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
TRIAC 800V 16A TO220
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 50 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220ABA
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Mfr Renesas Electronics America Inc
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Base Product Number BCR16
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A @ 60Hz