Zuhause / TRIACs / BCR16PM-12LG#B00
minImg
BCR16PM-12LG#B00
Renesas Electronics America Inc
Produkt-Nr.:
BCR16PM-12LG#B00
Paket:
TO-220F
Beschreibung:
TRIAC 600V 16A
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 30 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 600 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Mfr Renesas Electronics America Inc
Package Tube
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A @ 60Hz