Zuhause / TRIACs / BCR16PM-14LG#B00
minImg
BCR16PM-14LG#B00
Renesas
Produkt-Nr.:
BCR16PM-14LG#B00
Hersteller:
Renesas
Paket:
TO-220F
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
BCR16PM-1TRIACS
Benutzer handbuch
Configuration Single
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) 1.5 V
Current - Gate Trigger (Igt) (Max) 30 mA
Triac Type Standard
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220F
Voltage - Off State 800 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Mfr Renesas
Package Bulk
Current - On State (It (RMS)) (Max) 16 A
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) 160A @ 60Hz