BJ30-BDT-P
Autonics USA
Produkt-Nr.:
BJ30-BDT-P
Hersteller:
Autonics USA
Beschreibung:
SENSOR, PHOTO, BGS REFLECTIVE TY
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 55°C (TA)
Ingress Protection IP65
Response Time 1ms
Sensing Distance 0.394" ~ 1.181" (10mm ~ 30mm)
Output Configuration PNP - Open Collector, Light-ON\Dark-ON
Sensing Method Reflective, Background Suppression
Light Source Red (660nm)
Product Status Active
Connection Method Cable
Series BJ
Voltage - Supply 12V ~ 24V
Mfr Autonics USA
Cable Length 78.7" (2000.00mm)