Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/ABC-1-1/2-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE CERM 1.5A 250VAC 125VDC 3AB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.5295
$1.5295
5
$1.4573
$7.2865
10
$1.38415
$13.8415
50
$1.1172
$55.86
100
$0.94715
$94.715
250
$0.92283
$230.7075
500
$0.777119
$388.5595
1000
$0.692122
$692.122
5000
$0.607126
$3035.63
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 1.163 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.131 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Current Rating (Amps) | 1.5 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A AC, 10kA DC |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Product Status | Active |
| Series | ABC |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |