Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/AHC-30-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
FUSE CERM 30A 600VAC 3AB 100PK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Response Time | Fast Blow |
| Color | - |
| Approval Agency | cURus |
| Current Rating (Amps) | 30 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 10kA |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Product Status | Active |
| Series | AHC |
| Package / Case | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
| Voltage Rating - AC | 600 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |