Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK-AMG-175-L
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
FUSE AUTO 175A 32VDC AUTO LINK
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | - |
| Response Time | - |
| Color | - |
| Approval Agency | - |
| Current Rating (Amps) | 175 A |
| Fuse Type | Automotive |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Mounting Type | Bolt Mount |
| Size / Dimension | 1.150" L x 0.606" W x 0.354" H (29.20mm x 15.40mm x 9.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | AMG |
| Voltage Rating - DC | 32 V |
| Package / Case | Auto Link |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |