Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/GMC-2.5-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.178
$1.178
5
$1.1457
$5.7285
10
$1.0716
$10.716
50
$0.88654
$44.327
100
$0.738815
$73.8815
250
$0.720328
$180.082
500
$0.60952
$304.76
1000
$0.535638
$535.638
5000
$0.480225
$2401.125
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 13 |
| Response Time | Medium Blow |
| DC Cold Resistance | 0.035 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, KC-MARK, MITI, UL |
| Current Rating (Amps) | 2.5 A |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | GMC |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |