Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/GMD-1.6-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.2255
$1.2255
5
$1.1837
$5.9185
10
$1.1077
$11.077
50
$0.91656
$45.828
100
$0.7638
$76.38
250
$0.744686
$186.1715
500
$0.630097
$315.0485
1000
$0.553726
$553.726
5000
$0.496442
$2482.21
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 27 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.124 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, PSE/JET, UL |
| Current Rating (Amps) | 1.6 A |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | GMD |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |