Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/PCB-2-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE BRD MT 2A 250VAC 450VDC RAD
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.9165
$2.9165
5
$2.8196
$14.098
10
$2.7227
$27.227
50
$2.1394
$106.97
100
$1.75047
$175.047
250
$1.70183
$425.4575
500
$1.458725
$729.3625
1000
$1.361474
$1361.474
5000
$1.215601
$6078.005
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 0.2 |
| Response Time | Fast Blow |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, UL |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A AC, 5.9kA DC |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.350" L x 0.184" W x 0.345" H (8.89mm x 4.67mm x 8.76mm) |
| Product Status | Active |
| Series | PC-Tron® |
| Voltage Rating - DC | 450 V |
| Package / Case | Radial, Box |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |