Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/S505-5-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE CERAMIC 5A 250VAC 5X20MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.52
$1.52
5
$1.4459
$7.2295
10
$1.3737
$13.737
50
$1.10903
$55.4515
100
$0.940215
$94.0215
250
$0.916066
$229.0165
500
$0.771438
$385.719
1000
$0.687059
$687.059
5000
$0.60269
$3013.45
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 71.3 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.0131 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | BSI, CCC/CQC, CSA, cULus, IMQ, KC, PSE/JET, SEMKO, VDE |
| Current Rating (Amps) | 5 A |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1.5kA |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | S505 |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |