Eaton - Electronics Division
Produkt-Nr.:
BK/S506-2-R
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.1495
$1.1495
5
$1.1096
$5.548
10
$1.03835
$10.3835
50
$0.85937
$42.9685
100
$0.71611
$71.611
250
$0.698212
$174.553
500
$0.590786
$295.393
1000
$0.519184
$519.184
5000
$0.465472
$2327.36
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | - |
| Melting I²t | 31.6 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.03325 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | BSI, CCC, CSA, CURUS, IMQ, PSE/JET, SEMKO, VDE |
| Current Rating (Amps) | 2 A |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | S506 |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Voltage Rating - AC | 250 V |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Bulk |