Zuhause / Speakers / BLS1425-11-08H5.2
minImg
BLS1425-11-08H5.2
BeStar Technologies, Inc.
Produkt-Nr.:
BLS1425-11-08H5.2
Beschreibung:
SPEAKER 8OHM 1W 88DB RECT
Auf Lager : 95
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 5
Benutzer handbuch
Frequency Range 1.2 kHz ~ 20 kHz
Shape Rectangular
Ingress Protection -
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Termination Solder Pads
Size / Dimension 0.984" L x 0.551" W (25.00mm x 14.00mm)
Product Status Active
Material - Magnet Nd-Fe-B
Ratings -
Series BLS
Type General Purpose
Power - Rated 1 W
Technology Magnetic
Power - Max 1.5 W
Frequency - Self Resonant 1.2kHz
Mfr BeStar Technologies, Inc.
Efficiency - Type Sound Pressure Level (SPL)
Package Box
Impedance 8 Ohms
Efficiency - dBA 88.00
Efficiency - Testing 100mW/100cm