Texas Instruments
Produkt-Nr.:
BQ2054PN
Hersteller:
Paket:
16-PDIP
Charge:
-
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 16DIP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | - |
| Charge Current - Max | - |
| Number of Cells | - |
| Current - Charging | Constant |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-PDIP |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Current, Over Voltage |
| Package / Case | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tube |
| Programmable Features | - |
| Interface | - |
| Base Product Number | BQ2054 |