Texas Instruments
Produkt-Nr.:
BQ24027DRCR
Hersteller:
Paket:
10-VSON (3x3)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 10VSON
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.403
$6.403
10
$5.74655
$57.4655
25
$5.43286
$135.8215
100
$4.70858
$470.858
250
$4.467128
$1116.782
500
$4.008354
$2004.177
1000
$3.380537
$3380.537
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Battery Pack Voltage | 4.2V |
| Charge Current - Max | 500mA |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 10-VSON (3x3) |
| Series | bqTINY™-II |
| Fault Protection | Over Temperature |
| Package / Case | 10-VFDFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 6.5V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | Current, Timer |
| Interface | USB |
| Base Product Number | BQ24027 |