Texas Instruments
Produkt-Nr.:
BQ24160YFFT
Hersteller:
Paket:
49-DSBGA (2.8x2.8)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 49DSBGA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$6.2225
$6.2225
10
$5.58695
$55.8695
25
$5.282
$132.05
100
$4.577575
$457.7575
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | 3.7V |
| Charge Current - Max | 2.5A |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 49-DSBGA (2.8x2.8) |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage |
| Package / Case | 49-UFBGA, DSBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 10V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | - |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | BQ24160 |