Texas Instruments
Produkt-Nr.:
BQ24190RGER
Hersteller:
Paket:
24-VQFN (4x4)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 24VQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$3.781
$3.781
10
$3.3953
$33.953
25
$3.20986
$80.2465
100
$2.78198
$278.198
250
$2.639328
$659.832
500
$2.368274
$1184.137
1000
$1.997337
$1997.337
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | 4.2V |
| Charge Current - Max | 4.5A |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-VQFN (4x4) |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature, Over Voltage |
| Package / Case | 24-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 17V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | - |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | BQ24190 |