Texas Instruments
Produkt-Nr.:
BQ24232HRGTR
Hersteller:
Paket:
16-VQFN (3x3)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 16QFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.1375
$2.1375
10
$1.9247
$19.247
25
$1.81564
$45.391
100
$1.54679
$154.679
250
$1.45236
$363.09
500
$1.270815
$635.4075
1000
$1.052961
$1052.961
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Battery Pack Voltage | 4.35V |
| Charge Current - Max | 500mA |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-VQFN (3x3) |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Temperature, Over Voltage, Reverse Current, Short Circuit |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 10.2V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | Current, Timer |
| Interface | USB |
| Base Product Number | BQ24232 |