Texas Instruments
Produkt-Nr.:
BQ25180YBGR
Hersteller:
Paket:
8-DSBGA (1.6x1.1)
Charge:
-
Beschreibung:
1-A LI-ION IC PROGRAMMABLE CHARG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.5935
$2.5935
10
$2.33035
$23.3035
25
$2.1983
$54.9575
100
$1.872925
$187.2925
250
$1.75864
$439.66
500
$1.53881
$769.405
1000
$1.275014
$1275.014
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Battery Pack Voltage | 4.6V |
| Charge Current - Max | 1A |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DSBGA (1.6x1.1) |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Short Circuit |
| Package / Case | 8-XFBGA, DSBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 5.5V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer, Lithium Iron Phosphate |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | Current, Timer, Voltage |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | BQ25180 |