Texas Instruments
Produkt-Nr.:
BQ25892RTWT
Hersteller:
Paket:
24-WQFN (4x4)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 24WQFN
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.56
$4.56
10
$4.09165
$40.9165
25
$3.86802
$96.7005
100
$3.352265
$335.2265
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | - |
| Charge Current - Max | 5A |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 24-WQFN (4x4) |
| Series | MaxCharge™ |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature |
| Package / Case | 24-WFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply (Max) | 14V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | - |
| Interface | I²C, USB |
| Base Product Number | BQ25892 |