Texas Instruments
Produkt-Nr.:
BQ25898DYFFT
Hersteller:
Paket:
42-DSBGA (2.8x2.5)
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
IC BATT CHG LI-ION 1CELL 42DSBGA
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.465
$4.465
10
$4.0071
$40.071
25
$3.78784
$94.696
100
$3.282915
$328.2915
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | - |
| Charge Current - Max | 4A |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 42-DSBGA (2.8x2.5) |
| Series | MaxCharge™ |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature |
| Package / Case | 42-UFBGA, DSBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 14V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion/Polymer |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | - |
| Interface | I²C, USB |
| Base Product Number | BQ25898 |