Texas Instruments
Produkt-Nr.:
BQ25960YBGR
Hersteller:
Paket:
36-DSBGA (2.63x2.46)
Charge:
-
Beschreibung:
I2C CONTROLLED 1-CELL 8-A SWITCH
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$4.845
$4.845
10
$4.35005
$43.5005
25
$4.11236
$102.809
100
$3.56421
$356.421
250
$3.38143
$845.3575
500
$3.034148
$1517.074
1000
$2.55892
$2558.92
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Battery Pack Voltage | 4V |
| Charge Current - Max | 8A |
| Number of Cells | 1 |
| Current - Charging | Constant - Programmable |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 36-DSBGA (2.63x2.46) |
| Series | - |
| Fault Protection | Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Reverse Current |
| Package / Case | 36-XFBGA, DSBGA |
| Voltage - Supply (Max) | 12V |
| Battery Chemistry | Lithium Ion |
| Mfr | Texas Instruments |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Programmable Features | Current, Timer |
| Interface | I²C |
| Base Product Number | BQ25960 |