BSB019N03LX G
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSB019N03LX G
Paket:
MG-WDSON-2, CanPAK M™
Beschreibung:
MOSFET N-CH 30V 32A/174A 2WDSON
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 8400 pF @ 15 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 92 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.9mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package MG-WDSON-2, CanPAK M™
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.8W (Ta), 89W (Tc)
Package / Case 3-WDSON
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 32A (Ta), 174A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V