BSC010N04LSATMA1
Infineon Technologies
Produkt-Nr.:
BSC010N04LSATMA1
Paket:
PG-TDSON-8 FL
Charge:
Datenblatt:
Beschreibung:
MOSFET N-CH 40V 38A/100A TDSON
Auf Lager : 8186
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6800 pF @ 20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 95 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1mOhm @ 50A, 10V
Supplier Device Package PG-TDSON-8 FL
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 40 V
Series OptiMOS™
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 139W (Tc)
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr Infineon Technologies
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 38A (Ta), 100A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V